Friday, April 18, 2014

پنج شنبه سیاه، اوین را به اعتصاب فرو برد؛ ممانعت از درمان مجروحان

10014612_1497652670455183_5022726894644731937_n
گروهی از زندانیان بند 350 در واکنش به یورش پنج شنبه گذشته ماموران به این زندان، و ممانعت از اعزام مجروحین به بیمارستان و بی خبری از زندانیان منتقل شده به انفرادی، اعلام اعتصاب غذا کردند.
بنا بر اطلاع “کمپین صلح فعالان در تبعید”، پس یورش ماموران و ضرب و جرح زندانیان سیاسی بند 350، که “پنج شنبه سیاه”، نام گرفت، زندانیان این بند، هم اکنون در اعتصاب غذا به سر می برند و اعلام کرده اند تا زمان مشخص شدن وضعیت سی و دو تن از هم بندی های خود که از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست، به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.
در همین خصوص گفته می شود در راستای تکذیب یورش و ضرب و شتم زندانیان توسط غلامحسین اسماعیلی، رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی، مجروحان این درگیری نیز  از بیمارستان طالقانی تهران به زندان عودت داده اند.
علیرغم ادعای عدم اعمال خشونت، شدت جراحات به حدی بوده که تنها ساعتی پس از درگیری، امید بهروزی و اسماعیل برزگری به ترتیب بر اثر پارگی عروق دست و شکستگی قفسه سینه به صورت اورژانسی به بیمارستان طالقانی تهران منتقل و بستری شده اما به منظور جلوگیری از رسوایی بیشتر رییس سازمان زندانها، شبانه این دو زندانی به بهداری زندان و سپس دستکم یکی از آنها به سلول های انفرادی فرستاده شده اند.
از سوی دیگر  گزارشها از بهداری اوین حاکی از  رفتار نامتعارف با زندانیان است. امید بهروزی که از نواحی مختلف دچار بریدگی و خونریزی شده و اسماعیل برزگری که دو دنده‌ اش شکسته‌شده، دو زندانی هستند که با دستبند و پابند به تخت بهداری زنجیر شده اند و از تماس آن‌ها با سایر زندانیان حاضر در بهداری جلوگیری می‌شود.
همچنین اخبار نگران کننده ای در مورد وضعیت سلامتی سی تن از زندانیان منتقل شده به سلولهای انفرادی و عدم پانسمان حداقلی جراحت های آنان در دست است.
کمپین صلح فعالان در تبعید

No comments:

Post a Comment