Thursday, October 10, 2013

مخالفت با آزادی مشروط بهنام ایرانی برای چندمین بار


خانواده بهنام ایرانی شهروند نوکیش مسیحی برای چندمین بار اقدام به ارائه تقاضای آزادی مشروط وی را نمودند که با مخالفت مسئولین مواجه شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خانواده بهنام ایرانی شهروند نوکیش مسیحی که در بند ۲ سالن ۷ زندان ندامتگاه کرج بسر می‌برد تا کنون چندین بار تقاضای آزادی مشروط وی را به مسئولین قضایی ارائه داده‌اند، اما هربار با مخالفت ایشان روبرو شدند.
این زندانی عقیدتی زندان "ندامتگاه مرکزی کرج" از مشکلات جسمی همچون ضعف بینایی، مشکلات زانو، خونریزی روده و کمردرد رنج می‌برد و هیچ‌گاه اقدامات درمانی کافی بر روی وی صورت نگرفته است.
همسر بهنام ایرانی به گزارشگر هرانا گفت: "ما هفته گذشته یک‌بار دیگر برای بهنام تقاضای آزادی مشروط کردیم که با درخواست ما مخالفت کردند. من با دادستان و قاضی در این مورد صحبت کردم. قاضی پرونده بهنام به من گفت که وی باید ۶ سال محکومیت خود را کامل سپری نماید. وقتی به وی اعتراض کردم و گفتم بهنام مرتکب قتل نشده و تنها جرمش این است که به مسیحیت گرویده جواب داد: خیانت به دین از قتل بد‌تر است. مسئولین حتی با درخواست مرخصی درمانی وی نیز مخالفت کرده‌اند."
بهنام ایرانی در سال ۱۳۸۵ بخاطر فعالیت‌های کلیسایی‌اش به اتهام برگزاری مراسم دعا و پرستش در خانه و بشارت دادن افراد دستگیر و چندین ماه را در بازداشت به سر برد تا اینکه به قید وثیقه از زندان آزاد شد.
در ۴ اسفند ماه ۱۳۸۶، شعبه ۳۰ دادگاه تجدید نظر تهران، وی را به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به پنج سال حبس تعلیقی محکوم نمود.
مأمورین امنیتی پس از آن در ۲۵ فروردین ۱۳۸۹ به منزل ایشان در کرج هجوم برده و با بدرفتاری و ضرب و شتم وی را بازداشت نمودند.
اینبار در دادگاه بهنام ایرانی را به اتهام "تبلیغ علیه نظام" به ۱ سال حبس تعزیری محکوم نمودند و به همین دلیل ۵ سال حبس تعلیقی قبلی وی نیز به مورد اجرا در آمد.
منبع: خبرگزاری هرانا

No comments:

Post a Comment