Sunday, August 9, 2015

هجوم ماموران امنیتی به کلیسای خانگی و بازداشت حداقل ۸ تن از نوکیشان مسیحی

 

روز جمعه شانزدهم مرداد ماه ۱۳۹۴ برابر با (هفتم آگوست ۲۰۱۵) ماموران امنیتی با هجوم به یک کلیسای خانگی در کرج، جمعی از نوکیشان مسیحی که به جهت مراسم عبادت و پرستش به دور هم گرد آمده بودند را بازداشت کردند.
هنوز تعداد دقیق افراد بازداشت شده که بیشتر آنان ساکن تهران بوده اند مشخص نیست.
بنا به گفته منابع آگاه به محبت نیوز ، در پی یورش ماموران به این کلیسای خانگی حداقل ۸ تن از این نوکیشان مسیحی بازداشت شده اند.
اخبار دریافتی از این دستگیری حاکیست که چهار نفر از بازداشت شدگان زن و چهار نفر مرد بوده اند.
از چهار زن بازداشت شده ۳ تن از آنان به فاصله کوتاهی پس از بازداشت با سپردن تعهد و ضامن به طور موقت آزاد شده اند. ولی همچنان چهار مرد مذکور تحت بازداشت هستند که از مکان بازداشت و وضعیت آنان ( تا لحظه انتشار این خبر ) اطلاع دقیقی در دسترس نیست.
در میان بازداشت شدگان “اسماعیل فلاحتی” ۳۵ ساله فعال نوکیش مسیحی است وی متاهل و دارای دو فرزند، می باشد.
اسماعیل فلاحتی از مسیحیان ساکن تهران است که ازسالها پیش به مسیحیت گرویده است.
از دیگر بازداشت شدگان این حادثه خانم “هایده شادنیا ” از دیگر نوکیشان مسیحی است .
“هایده شادنیا” به گفته نزدیکانش پیش از این ساکن آمریکا بوده که پس از ایمان به مسیحیت و عوض شدن مسیر زندگیش به ایران برمی گردد.  با توجه به دو ملیتی بودن خانم “هایده شادنیا ” ممکن است مقامات امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی مانند جریان پرونده “سعید عابدینی” کشیش ایرانی – آمریکائی، و دیگر زندانیان شهروند ایرانی آمریکایی تصمیم بگیرند تا وی را نیز به مدت طولانی در بازداشت نگه دارند .
حکومت جمهوری اسلامی از کسانی که دارای دوملیت ایرانی و آمریکائی هستند به عنوان ابزاری برای چانه زنی سیاسی با دولت امریکا استفاده می کند. این افراد پس از بازداشت در دادگاهای انقلاب اسلامی با اتهامات واهی به احکام سنگین محکوم شده و حکومت سپس چانه زنی سیاسی را بر سر آنها آغاز کرده و سرانجام در یک موقعیت خاص این افراد را در شرایطی با گرفتن امتیازاتی خاص آزاد می کند.
از نظر مقامات امنیتی ایران، افرادی که از زمینه خانوادگی اسلام برخوردارند و با اراده خود به مسیحیت گرویده اند حضور این اشخاص در کلیساهای رسمی و ساختمانی کشور ممنوع است. نوکیشان مسیحی فارسی زبان حتا حق شرکت در اجتماعات کلیساهای خانگی را هم نداشته و دستگاههای امنیتی و قضایی این گردهمایی در منازل ایمانداران مسیحی را غیر قانونی می داند.
دستگاههای امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی به هدایت اطلاعات سپاه پاسداران از چند سال پیش اقدام به تعطیلی کلیه کلیساهای فارسی زبان نموده  و این کلیساها را به بهانه های گوناگون تعطیل کرده اند.
همچنین از سوی اطلاعات سپاه مقررات سختگیرانه ای نیز برای کلیساهای مسیحی غیر فارسی زبان نیز به عنوان دستور لازم الاجرا به این کلیساها داده اند که از ورود نوکیشان مسیحی فارسی زبان جلوگیری کرده و این افراد را نپذیرند.
این اقدامات پس از آن صورت گرفت که رهبر جمهوری اسلامی چند سال پیش در یک سخنرانی در مدرسه فیضیه قم تشکیل کلیساهای خانگی را نقشه دشمنان نظام جمهوری اسلامی برای شکست دادن آن توصیف کرد. به این ترتیب و با وجود این محدودیت ها از سوی دستگاههای امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی مشخص نیست که نوکیشان مسیحی ایرانی برای اجرای آئینهای مسیحی خود باید چه کنند. !
آخرین گزارش سازمان “درهای باز” در سال ۲۰۱۴  ایران را در رتبه هفتم کشورهایی قرار داده که مسیحیان در آنها مشمول بیشترین آزار و اذیت می‌شوند.
منبع: محبت نیوز

No comments:

Post a Comment