Monday, September 19, 2016

صدرا محقق دبیر سرویس اجتماعی روزنامه شرق بازداشت شد

صدرا محقق، روزنامه‌نگار روزنامه شرق پس از شرکت در انتخابات مجلس و خبرگان

در ادامه دستگيري روزنامه نگاران به دلايل واهي و ساختگي خبرگزاری مهر با اعلام این خبر ادعا كرد: یکی از عوامل ارتباطی میان رسانه های ضد انقلاب طی عملیات اطلاعاتی توسط یکی از نهادهای امنیتی دستگیر شد. صبح روز جاری «ص- م» که اقدام به تهیه گزارشهایی از اوضاع داخلی کشور برای رسانه های ضدانقلاب می کرد، دستگیر شد. این فرد به عنوان دبیر اجتماعی در یکی از روزنامه های کشور فعالیت داشته است.
 

از سرکوب نوکیشان مسیحی تا پرورش مسلمانان رادیکال توسط رژیم اسلامی ایران


عدم دسترسی نو کیش مسیحی مریم نقاش زرگران به امکانات دارویی و درمانی در زندان!! دستگیری نوکیشان مسیحی در فیروز کوه و بی خبری از وضعیت آنان! ضرب و شتم نوکیشان مسیحی در زندان مشهد و اصفهان ......!!!! فتوای آیت الله های رادیکال اسلامی مبنی بر سرکوب گروه های بشارتی مسیحیت!! چرا؟ چرا؟
در این چند سال اخیر شاهد رشد کلیساهای خانگی مبنی بر برپایی جلسات دعا و نیایش و بشارت مسحیت در ایران می باشیم . این همه کلیسای خانگی و جذب شدن افراد به چه دلیل می باشد ؟ مگر رژیم اسلامی ایران همیشه از پشت تریبونهای خود فریاد نمی زند جوانان ، زنان و مردان مسلمان ایران پیرو دین و مذهب اسلام  و پشتیبان رژیم می باشند پس چرا به گفته اخبار خود رژیم اسلامی از هر گوشه از ایران کلیساهای خانگی شناسایی و با نوکیشان مسیحی برخورد و شکنجه می شود .و همیشه اخبار دستگیری نوکیشان مسیحی از سراسر نقاط مختلف ایران در شبکه های اجتماعی و وب لاگ ها انتشار می یابد.
از آنجایی که انسان همیشه به دنبال پاسخ مبنی بر پرسشهای خود می باشد و به دنبال حقیقت برای بهبود زندگی روحانی خود بوده با تحقیق و مطالعه پی به تضاد در قوانین و شریعت اسلام شده . قوانینی که از یک طرف در قران می خوانیم (( لا اکراه فی دین)) که به این معنی است در دین هیچ اجباری نیست ولی از طرف دیگر شاهد صدور احکام قتل فرد مسلمانی که تغییر دین داده و به مسحیت گرویده می باشیم.
اما چرا سرکوب نوکیشان مسیحی:
رژیم اسلامی ایران اگر واقعا با دانش به اینکه تمامی ایرانیان دین اسلام را برگزیده و پشتیبان رژیم می باشند با آزاد کردن و سرکوب نکردن جلسات دعا و بشارت مسیحیت موافقت کرده که متوجه می شوند بسیاری از افراد از مذهب اسلام به دلیل تناقضات گوناگون روی گردانده که به همین دلیل رژیم اسلامی ایران وحشت داشته از گسترش مسیحیت در بین مردم که از این رو با سرکوب و دستگیریها و شکنجه و صدور احکام اعدام و همچنین با اجازه ندادن حضور افراد مسلمان زاده در جلسات و مراسمات مسیحیان ایرانی اقدام می نمایند ، به این جهت خود ایمان داران اقدام به جمع شدن دور هم نموده مبنی بر برپایی جلسات دعا و نیایش در کلیسای خانگی که رژیم اسلامی از همین بر پایی جلسات مبنی بر اینکه افراد بعد از شناخت عیسی مسیح و ایمان آوردن به خدای واقعی و نجات توسط عیسی مسیح ، وحشت و ترس داشته از گسترش مسیحیت چرا که ایمان داران این خبر خوش را به دیگران انتقال می دهند و دیگر گوش به حرفها و خرافات اسلامی آنها نداده و رژیم دیگر نمی تواند از سادگی مردم سو استفاده و حکومت کنند، اقدام به سرکوب نوکیسان مسیحی می نمایند.
از دیگر دلایل روی آوردن افراد جامعه به مسیحیت بعد از شناخت عیسی مسیح نگاه مردم به عملکرد آیت الله های شکم پرور بالای منبر رژیم اسلامی و قوانین ضد بشری آنها می باشد که همیشه عوام را به تساوی و عدالت دعوت نموده ولی با گزینش حلقه های خودی و در اختیار دادن پستهای مهم دولتی و اقتصادی به باندهای مافییایی خود و تبعیضات گوناگون و همچنین در زمان دادن احکام در دادگا ها کوچکترین عدالت و بخشش را نداشته  و فقط به فکر حفظ نظام اسلامی خود بوده می توان اشاره کرد.
نویسنده با نتیجه گیری مبنی بر اینکه به دستور مستقیم رهبر علی خامنه ایی به دستگاهای اطلاعاتی و امنیتی مبنی بر دستگیری نوکیشان مسیحی اقدام به جذب افراد ساده لوح و حمایت از آنان و پرورش ایدولوژی اسلامی و افکار رادیکال به واسطه شریعت اسلام در بین آنان نموده و با تشکیل حوضه های علمیه داخلی و همچنین خارج از کشور به واسطه ثروت ملی و نفت اقدام به پشتیبانی برای سرکوب نوکیشان مسیحی کرده که چنین رفتاری باعث به وجود امدن تنفر از رژیم اسلامی در سطح منطقه و جهان و خود ایران شده می باشد این مقاله را به پایان می رساند.
حسام عطازراده

Saturday, September 17, 2016

جلوگیری از خروج منصوره بهیکش از کشور


نیروهای امنیتی از خروج منصوره بهیکش از بازماندگان خانواده بهیکش که شش عضو خانواده خود را در قتل هام های دهه ۶۰ در زندان از دست داده اند در فرودگاه ممانعت به عمل آوردند. خانم بهیکش عازم سفر خارج از کشور چهت دیدن فرزندانش بود.
 ماموران امنیتی صبح امروز از سفر مدافع حقوق بشر خانم منصوره بهکیش به خارج از ایران برای دیدار فرزندان خویش جلوگیری کردند. خانم بهکیش با وجود این‌که مهر خروج را در گذرنامه‌ی خود دریافت و حتا از بخش کنترل گذرنامه عبور کرده بود، در جلوی «گیت پرواز» متوقف شد. مأموران با ضبط گذرنامه‌ی او مانع از پرواز وی شدند و با تسلیم برگه‌ای با عنوان «اداره کل امور گذرنامه» او را برای انجام امور گذرنامه‌ای به «دادسرای انقلاب ـ شهید مقدس اوین» احضار کردند.
خانم منصوره بهکیش که شش عضو خانواده‌ی خود را در اعدام‌های دهه‌ی ۱۳۶۰ از دست داده است، در سال ۱۳۹۱ به‌خاطر پیگیری حقیقت در مورد اعدام‌های دهه‌ی ۱۳۶۰، به «اجتماع و تبانی بر علیه امنیت ملی از طریق تشکیل مادران عزادار» و «تبلیغ علیه نظام» متهم و به چهار سال زندان محکوم شد. سه سال و شش ماه از این مدت تعلیقی و شش ماه تعزیری است. بنابراین، در مراجعه به دادسرای انقلاب، خطر دستگیری خانم بهکیش را تهدید می‌کند.
منبع:هرانا

Thursday, September 15, 2016

پس از دوسال بلاتکلیفی؛ مهدیه گلرو به جریمه نقدی محکوم شدمهدیه گلرو از فعالین حقوق زنان و از بازداشت شدگان «معترض به اسیدپاشی» در سال ۹۳، پس از دوسال بلاتکلیفی در دادگاه تجدیدنظر به جریمه نقدی محکوم شد.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهدیه گلرو اوایل آبان ماه ۹۳ در پی شرکت در تجمع اعتراضی علیه اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای در اصفهان، توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شد.
خانم گلرو پس از تحمل ۴ ماه حبس در بند ۲-الف سپاه در زندان اوین با وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شد.

حکم اعدام برای یک نوکیش مسیحی


سینا دهقان نوکیش مسیحی ۲۲ ساله که به اتهام تشکیل کمپین اعتراضی معلمان و توهین به مقدسات از طریق نوشته هایش در شبکه لاین و اینستاگرام محکوم به اعدام شده است.
بنا به اخبار رسیده از فعالین مسیحی داخل ایران به خبرگزاری صدای مسیحیان ایران(Vocir) سینا دهقان  نوکیش مسیحی که هم اکنون دوران محکومیت خود را در زندان مرکزی اراک سپری میکند به اتهام تشکیل کمپین اعتراضی معلمان و توهین به مقدسات از طریق نوشته هایش در شبکه لاین و اینستاگرام محکوم به اعدام شده است،ﺳﺤﺮﺍﻟﯿﺎﺳﯽ هم پرونده او نیز که مربی فوتبال بانوان است ﺑﻪ ﺍﺗﻬﺎﻡ ﺷﺮﮐﺖ ﺩﺭ ﺗﺠﻤﻌﺎﺕ ﺍﻋﺘﺮﺍﺿﯽ ﻣﻌﻠﻤﺎﻥ ﺩﺭ ﺍﺳﻔﻨﺪ ۹۳ ﻭ ﻧﯿﺰ ﻋﻀﻮﯾﺖ ﺩﺭ ﮐﻤﭙﯿﻦ ﺍﻋﺘﺮﺍﺿﯽ _ ﻋﻘﯿﺪﺗﯽ و درج مقاله های انتقادی از طریق شبکه لاین ﺑﻪ ﺷﺶ ﺳﺎﻝ حبس محکوم شده بود در سالهای اخیر افراد بسیاری به دلیل انتقاد هایی که به فساد مالی و جنایتهای روحانیت داشته اند به اتهام توهین_به_مقدسات مجازات شده اند.
ﯾﮏ ﻣﻨﺒﻊ ﺁﮔﺎﻩ ﺧﺒﺮ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺳﯿﻨﺎ ﺩﻫﻘﺎﻥ ﺗﻤﺎﻡ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻋﻬﺪﻩ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ به این امید که دیگر متهمان این پرونده از جمله سحرالیاسی آزاد شوند، که البته هنوز این اتفاق رخ نداده است و ایشان در زندان هستند.
ﺩﯾﮕﺮ ﻣﺤﮑﻮﻡ ﺍﯾﻦ ﭘﺮﻭﻧﺪﻩ ﻧﯿﺰ که نامی از ایشان نیست ﺑﻪ ﺣﺒﺲ ﺍﺑﺪ ﻣﺤﮑﻮﻡ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ .
ﺍﯾﻦ ﺳﻪ ﺗﻦ ﺩﺭ ﻣﻬﺮﻣﺎﻩ ﺳﺎﻝ ۱۳۹۴ ‏ ﺩﺭ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﺩﺳﺘﮕﯿﺮ ﻭ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﺍﻥ ﺍﺭﺍﮎ ﻣﺤﺒﻮﺱ ﻣﯿﺒﺎﺷﻨﺪ ﻭ ﺍﺣﮑﺎﻣﺸﺎﻥ ﺩﺭ ﺩﺭ ﺍﺭﺩﯾﺒﻬﺸﺖ ﺍﻣﺴﺎﻝ ﺑﻪ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺯ ﺩﺍﺩﮔﺎﻩ ﺍﻧﻘﻼﺏ ﺍﺭﺍﮎ ﺍﺑﻼﻍ ﮔﺮﺩﯾﺪ.

منبع:شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان

بلاتکلیفی و بی خبری از وضعیت پنج شهروند مسیحی در زندان اوین

خانواده پنج مسیحی بازداشت شده در فیروزکوه نگرانند که طولانی شدن روند بازداشت و بلاتکلیف گذاشتن آنها در زندان منجر به پرونده سازی علیه آنان، و یا تحت فشار روحی و روانی بر بازداشت شدگان آنچه که مورد نظر و هدف بازجویان است برسند و پرونده با این روش تکمیل و به دادگاه ارسال شود.به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران «محبت‌نیوز» از جمله ضعف‌های اساسی نظام قضایی و دادرسی جمهوری اسلامی بلاتکلیف گذاشتن بازداشت‌شدگان سیاسی و عقیدتی است. کم نیستند آنهایی که هفته‌ها و ماه‌ها در زندان بودند اما تفهمیم اتهام نشدند.
با وجود اینکه بازداشت پنج شهروند مسیحی در فیروزکوه وارد اولین ماه خود می‌شود آنها همچنان در اوین تفهیم اتهام نشدند و بلاتکلیف در بازداشت به سر می‌برند. این وضعیت منهای فشار روحی و روانی که به فرد بازداشت شده و خانواده او وارد می‌ شود از نظر حقوقی نیز افراد را با مشکلات عدیده روبه رو می‌کند که اصلی‌ترین آن عدم دسترسی به وکیل است و طبق روال حتی وکلای بانفوذ هم عنوان می‌کنند در این مرحله نمی‌توانند به پرونده ورود کنند.

Sunday, September 11, 2016

سعید مرتضوی جنایتکار رژیم اسلامی ایران از حوادث کهریزک عذر خواهی کرد!


 
سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران، با ارسال نامه‌ای سرگشاده خطاب به قاضی پرونده‌اش از بازماندگان کشته‌شدگان بازداشت‌گاه کهریزک عذرخواهی و از حوادث پیش‌آمده در آنجا ابراز شرمندگی کرد اما او هیچگونه اشاره ای به کشته شدن زهرا کاظمی و دیگر جان دادگان در دوره قضاوت خود نکرد!!
در ماهیت جنایتکار بودن این شخص و رژیم اسلامی هیچ گونه تردیدی نیست اما پرسش این است چرا پس از گذشت 7 سال نور چشمی رهبر رژیم اسلامی این چنین ندامت میکند؟! آیا جنگ میان گرگها در درون رژیم شدت گرفته . یا سیایت دیگری از سوی علی خامنه ایی برای آرم ساختن بخشی از حاکمیت کلید خورده است
حسام عطارزاده

سخنگوی جامعه جهانی بهائی: وضعیت بهائیان در دوران روحانی بدتر شده است گنبد یکی از اماکن بهائیان.

دفتر جامعه جهانی بهائی در سازمان ملل متحد چندی پیش در نامه ای سرگشاده به حسن روحانی، رئيس جمهوری ايران خواستار رسيدگی به وضعيت اقليت بهائيان ايران شده است.
سيمين فهندژ، سخنگوی جامعه جهانی بهايی در سازمان ملل متحد روز یکشنبه به صدای آمریکا گفت وضعیت بهائیان در ایران در ۴۰ سال گذشته تغییر چندانی نیافته و بهائیان از ابتدای انقلاب ۱۳۵۷ نه تنها از بخش اداری ایران محروم بودند که در بخش خصوصی نیز برای آنها محدودیت ایجاد شده است.
خانم فهندژ به بخش فارسی صدای آمریکا گفت در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی وضعیت بهاییان در ایران نه تنها بهبود نیافته بلکه بدتر هم شده است. او گفت از ماه ژانویه تا به امروز ۱۵۰ مورد آزار و اذیت های اقتصادی علیه بهائیان ثبت شده است.

Friday, September 9, 2016

نازنین زاغری به پنج سال زندان محکوم شد

 nazanin zaghari

نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی بریتانیایی که از حدود پنج ماه پیش در ایران زندانی بوده، به پنج سال زندان محکوم شده است.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بی بی سی، به گفته خانواده خانم زاغری این حکم را ابوالقاسم صلواتی، قاضی دادگاه انقلاب، روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور (۶ سپتامبر) صادر کرده اما اتهامات خانم زاغری هنوز رسما اعلام نشده است.
خانم زاغری خبر صدور حکم خود را امروز جمعه ۱۹ شهریور (۹ سپتامبر) در تماسی تلفنی از زندان به همسرش داده است.
ریچارد رتکلیف، همسر خانم زاغری که ساکن بریتانیا است، می‌گوید “صدور حکم بدون اعلام اتهام احمقانه به نظر می‌رسد. این دقیقا یعنی مجازات بدون ارتکاب جرم

Wednesday, September 7, 2016

افزایش فشار بر مسیحیان ایران؛ سرنوشت ۳۱ بازداشت شده اخیر

 iranian-masihi-masihiyan

افزایش فشار بر مسیحیان ایران؛ سرنوشت ۳۱ بازداشت شده اخیر

خبرگزاری هرانا – با افزایش فشار بر اقلیت های مذهبی در ایران، در ماه‌های اخیر دست‌کم ۳۱ شهروند مسیحی شامل سه تبعه کشور آذربایجان در شهرهای اصفهان، تهران و فیروزکوه بازداشت شده اند. از این تعداد ۱۹ نفر هم‌چنان در بازداشت به سربرده و از سرنوشت یازده تن از آنان در اصفهان اطلاعی در دست نیست.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در ماه‌های اخیر دست‌کم ۳۱ شهروند مسیحی شامل سه تبعه کشور آذربایجان در شهرهای اصفهان، تهران و فیروزکوه بازداشت شده و از سرنوشت تعدادی از آنان اطلاعی در دست نیست.
بی خبری از یازده نوکیش مسیحی در اصفهان
روز جمعه ۲۲ مرداد ماه یازده تن از اعضای یک کلیسای خانگی در اصفهان توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شدند. هم‌چنان از سرنوشت و محل نگهداری بازداشت شدگان خبری در دست نیست.
محمد الیاسی، محسن خوبیاری، ادموند(خاچاطوریان)، محمد ملک خطایی، سمانه شهبازی فر، آرش قدسی، فاطمه امینی، مریم ذنوبی، امین آهنین، حامد سپیدکار، به همراه یک تن دیگر (هویت نامشخص)، در حالیکه جهت مراسم پرستشی گردهم آمده بودند با هجوم ماموران امنیتی لباس شخصی بازداشت شدند.