Tuesday, July 14, 2015

گزارشگران بدون مرز به سران ایران: روزنامه‌نگاران زندانی را آزاد کنید! کریستیان میر، رئیس سازمان گزارشگران بدون مرز در آلمان

سازمان "گزارشگران بدون مرز" آزادی روزنامه‌نگاران زندانی در ایران را خواستار شد. به دنبال احراز شدن توافق هسته‌ای، از جمهوری اسلامی انتظار می‌رود به آزادی عقیده و بیان در کشور احترام بگذارد. 

سازمان "گزارشگران بدون مرز" می‌گوید حال که ایران با قدرت‌های بزرگ به توافق هسته‌ای رسیده است، جامعه بین‌المللی باید از جمهوری اسلامی آزادی فعالان رسانه‌های جمعی را خواستار شود.
سازمان "گزارشگران بدون مرز" روز سه‌شنبه (۱۴ ژوئیه / ۲۳ تیر) با انتشار اطلاعیه‌ای در برلین از جمهوری اسلامی خواست به آزادی عقیده و بیان در کشور احترام بگذارد. این سازمان گفت که نرمش ایران در مذاکرات هسته‌ای نباید این واقعیت را از نظر دور بدارد که از زمان انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۳ وضعیت حقوق بشر در ایران بدتر شده است.
کریستیان میر، مدیر سازمان "گزارشگران بدون مرز" در آلمان، در بیانیه خود گفته است: «سیاستمداران غربی باید از فضای به وجود آمده طی مذاکرات هسته‌ای استفاده کنند. آنها نباید فراموش کنند که رژیم ایران همچنان رژیمی سرکوبگر است که آزادی‌های مدنی را پایمال و صدای منتقدان را بیرحمانه خفه می‌کند.»
به گفته سازمان "گزارشگران بدون مرز"، در دو سال گذشته در ایران حدود صد وبلاگ‌نویس و فعال دنیای مجازی دستگیر و به زندان محکوم شده‌اند. تعدادی از رسانه‌های اپوزیسیون توقیف شده و مسئولان آنها مورد تعقیب قرار گرفته‌اند.
گفته می‌شود که هم‌اکنون ۱۵ روزنامه‌نگار و ۲۶ فعال دنیای مجازی زندانی هستند. پرونده‌ها و دادرسی‌های حقوقی معمولا انگیزه و سرشت سیاسی دارند و مخالفان از داشتن وکیل مدافع محروم هستند.
منبع: دویچه وله

بازداشت یک فعال مدنی در شهر آستارا

 jafar rostami rad

جعفر رستمی راد فعال مدنی، صبح امروز ۲۳ تیر ماه توسط مامورین اطلاعات مرزبانی شهرستان آستارا دستگیر و پس از بازجویی ابتدایی به دادگاه انقلاب این شهر انتقال داده شد.
 این فعال مدنی ضمن تماس تلفنی با خانواده خود خبر از صدور حکم آزادی به قرار وثیقه صد میلیون ریالی داده بود ولی تا به حال خبری از محل بازداشت کنونی و اتهامات احتمالی وی در دست نیست.
جعفر رستمی راد فارغ‌التحصیل رشته‌ی ریاضی در مقطع لیسانس از دانشگاه محقق اردبیلی و در حال حاضر دانشجوی رشته‌ی مهندسی صنایع در دانشگاه پیام نور مرکز اردبیل است که به دلیل فعالیت‌های هویت طلبانه خود بارها از سوی نیروهای امنیتی مورد تهدید و بازداشت قرارگرفته است این فعال ۲۷ ساله آخرین بار در مراسم کوه پیمایی سالانه قله سبلان اردبیل که از طرف فعالین آذربایجانی ترتیب داده شده بود به همراه چند تن دیگر بازداشت و زندانی شده بود.
خبرگزاری هرانا

توافق هسته ایی انجام شد و بار دیگر عمر رژیم اسلامی تضمین شد!

یک بار شاهد تضمین بقاء رژیم اسلامی دیکتاتوری ایران از طرف کشورهای 1+5 میباشیم !
امروز سه شنبه  ۲۳ تیر ۱۳۹۴ برابر با ۱۴ژوئیه 2015 علی خامنه ایی جام زهر دیگری را در تاریخ ایران نوشید . جام زهری که آثار ویرانگرش،12 سال به طول انجامید و امواج آن ادامه خواهد داشت . توافقی که 12 سال به رژیم امکان سرکوب مخالفین را در طیف های گسترده را فراهم نمود و بماند هزینه های که به دلیل تحریم های ناشی از بی درایتی رهبران رژیم کمر مردم را شکاند و باعث رکود و تعطیلی کارخانجات و بیکاری و فقر را فراهم نمود.
12 سال لجبازی برای هیچ !علی خامنه ایی که در این بازی بازنده اصلی می باشد حال چگونه می خواهد توده های از بچه پاسدارها و بسیجی ها را که قانع کرده بود ساخت نیروگاها مثل ناموس شما می باشد یکشبه بر باد رفت!
12 سال یا بهتر بگویم 36 سال سرکوب فعالین حقوق زنان ،کودکان،دانشجویان،کارگران،تشکلهای صنفی و غیره... جزوء دستاوردهای رژیم اسلامی و آخوندی جز اینکه ایران بزرگ را به ته دره تاریکی برده هیچ ارمغان دیگری ببار نیاورد.
به قلم اینجانب این توافق هیچ سودی برای ملت ایران نداشته و بار دیگر شاهد چپاول سرمایه های ملت ایران بدست غارتگران بیت رهبری و سپاه پاسداران میباشیم.

حسام عطارزاده