Sunday, July 27, 2014

ربایش وحید رنجبر دانشجوی سیاسی و نخبه دانشگاه سیستان و بلوچستان

ربایش وحید رنجبر دانشجوی سیاسی و نخبه دانشگاه سیستان و بلوچستان
 با وجود گذشت ۱۴ روز از دستگیری وحید رنجبر، عضو ارشد شورای صنفی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان، هیچ خبری از وضعیت بازداشت این فعال دانشجویی در دسترس نیست و پیگیری های انجام شده برای یافتن محل دقیق بازداشت وی بی نتیجه مانده است به طوری که تا کنون اجازه هیچگونه ملاقات یا برقراری تماس تلفنی به این دانشجوی ممتاز رشته تاریخ داده نشده است.
وحید رنجبر که پس از انجام یک هفته بازجویی روزانه، سرانجام در روز ۲۳ تیرماه ۹۳ توسط اداره اطلاعات شهرستان زاهدان بازداشت شده است بشدت از بیماری زخم معده رنج میبرد و طبق گزارش ها وی پیش از بازداشت، در مدت بازجویی ها دچار خونریزی شدید معده شده و نسبت به سلامتی این دانشجو نگرانی های فراوانی وجود دارد.
 
گفتنی است طی سال جاری با هماهنگی برخی مسئولان دانشگاه سیستان و بلوچستان، تعدادی از اساتید و بسیاری از فعالین دانشجویی این دانشگاه در سکوت مطلق خبری به اداره اطلاعات زاهدان احضار شده و تحت بازجویی قرار گرفته اند.
 
شایان ذکر است برخی فعالین سابق دانشجویی این دانشگاه معتقدند حجم فشارهای امنیتی فعلی وارده به این دانشگاه، بسیار گسترده تر از دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد است.
خبرگزاری بام

No comments:

Post a Comment