Saturday, May 3, 2014


مریم شفیع پور دانشجوی زندانی که از روز پنجم مرداد ماه سال گذشته همچنان در زندان اوین به سر می برد،  طی هفته گذشته با دستبند و بدون اطلاع خانواده به یکی از بیمارستان های خارج از زندان اوین منتقل شده است. در بیمارستان از وی سونوگرافی به عمل آمده است که هنوز نتیجه آن اعلام نشده است. این اولین بار نیست که وی  بدون اطلاع خانواده،  به بیمارستان منتقل می شود.
مریم شفیع پور در هفته های گذشته هم چند بار و در حالیکه دست بند به دست داشته ؛ به بیمارستان منتقل شده است. همچنین به تشخیص پزشکان بیمارستان خارج از زندان اوین تشخیص دلیل درد و ناراحتی وی در داخل زندان به درستی صورت نگرفته و داروهایی اشتباه تجویز شده است.
به گزارش ندای سبز آزادی، یک منبع آگاه نزدیک به خانواده شفیع پور اطلاع داد که کاهش وزن و رنگ پریدگی مریم شفیع پور در آخرین ملاقات کاملا مشهود بوده است. طی دفعات متعدد مراجعه مریم شفیع پور به منظور معالجۀ معده درد شدید و حالت تهوع به بهداری زندان اوین؛ در شیفت های مختلف هر یک از پزشکان که در بهداری حاضر بوده اند تشخیص های متفاوتی داده اند و انواع داروها را بر روی وی امتحان کرده اند ولی تغییری در وضعیت معدۀ وی صورت نگرفته است. درخواست های متعدد مریم شفیع پور نیز برای انجام “آندوسکوپی معده” مورد موافقت پزشکان و مسوولان زندان قرار نگرفته است و در نهایت نیز هیچ درمان مناسبی برای بهبود درد معده و حالت تهوع وی صورت نگرفته است و وی  همچنان از این بابت در ناراحتی است.
همچنین مریم شفیع پور در طول مدت زندان دچار تورم و التهاب غدد لنفاوی شده است. به گفته پزشکان بیمارستان خارج از زندان در این مورد  بدون انجام دادن سونوگرافی و  با تشخیص اشتباه به مدت سه ماه به وی داروی اشتباه تجویز می شده و سرانجام پس از  سه ماه مصرف داروهای اشتباه و بی نتیجه بودن آن و پس از آنکه در وضعیت وی  هیچ بهبودی حاصل نمی شود؛ وی را با دست بند و بدون اطلاع خانواده به بیمارستانی در خارج از زندان منتقل می کنند و در بیمارستان تنها سونوگرافی انجام می شود که نتیجه آن نیز تا کنون اعلام نشده است و با این وجود هنوز درمان خاصی روی  او صورت نگرفته است و تورم غدد لنفاوی و درد  از این ناحیه همچنان ادامه دارد.
مریم  شفیع پور بیش از این هم در زندان  یکبار دچار بیهوشی شده  بود. وی  همچنان  از  ناراحتی قلبی؛ ناراحتی های پوستی، ناراحتی معده  و دندان درد و اخیرا هم درد از  ناحیه  غدد  لنفاوی  در زندان دچار  مشکل  شده است.  این منبع خبری  آگاه  همچنین عنوان  داشت  که برخی از زندانیان  زن نیز از بیماری های دیگری رنج می برند.
پیش از این سازمان عفو  بین اللملل با  ابراز نگرانی  از سلامت مریم شفیع پور خواستار  ازادی بی قید شرط و  فوری   و درمان او شده  بود.
 مریم شفیع‌پور، دانشجوی سابق رشته‌ی مهندسی کشاورزی گرایش آب دانشگاه بین‌المللی قزوین است که پس از دو ترم تعلیق از تحصیل به دلیل فعالیت دانشجویی، در حالی که در ترم هشتم بود، از دانشگاه اخراج شد. او در سال ۸۹ نیز از سوی دادگاه انقلاب قزوین به خاطر فعالیت‌های دانشجویی و وبلاگ‌نویسی به یک سال حبس تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم شد. اخیرا نیز از سوی قاضی صلواتی برای مریم شفیغ پور حکم هفت سال زندان صادر شده است.
پرونده مریم شفیع پور برای  تجدید  نطر به  شعبه ۵۴ دادگاه انقلاب به  ریاست  قاضی پور عرب ارسال شده است

No comments:

Post a Comment