Tuesday, October 29, 2013

بازداشت سه فعال دانشجویی و وبنگار در دانشگاه اصفهان


 بر اساس گزارش ها، سعید لعالی، امیر یاری و محمد پولادی، سه فعال دانشجویی و وبنگار منتقد، روز دوشنبه در اصفهان بازداشت شدند.
بر اساس این گزارش، ماموران امنیتی لباس شخصی، بعد از ظهر روز دوشنبه ششم آبان ماه ۱۳۹۲، سعید لعالی، امیر یاری و محمد پولادی را در محوطه خوابگاه دانشگاه اصفهان مورد ضرب و شتم و بازداشت قرار دادند.
شاهدان عینی گفته اند که ماموران همچنین با مراجعه با اتاق امیر یاری در همان خوابگاه، اقدام به ضبط کتب، جزوات و کامیپوتر این فعال دانشجویی منتقد نمودند.
سعید لعالی از فعالان فیسبوکی و وبلاگ نویسان منتقد حکومت می باشد.
هنوز از وضعیت، دلیل بازداشت و محل نگهداری این سه تن خبری منتشر نشده است.
طی هفته های گذشته نیز، مهرداد فرمانی و احسان مولوی فر، دو وب نگار و فعال دانشجویی دانشگاه شیراز بازداشت شدند.
طی ماههای اخیر وضعیت حقوق بشر در ایران نه تنها رو به بهبود نرفته، بلکه با توجه به شاخص ها، میزان دستگیری ها، سرکوب رسانه ها، اعدامها، و همچنین سخت گیری نسبت به فعالان مطبوعاتی، قومی، مدنی و حقوق بشری افزایش یافته است.
منبع:کمیته گزارشگران حقوق بشر

عدم تحویل اجساد هشت زندانی عقیدتی در زاهدان


 بستگان زندانیان عقیدتی اعدام شده در زندان زاهدان در پی عدم تحویل اجساد ایشان با وجود تدابیر شدید امنیتی در قبرستان عمومی زاهدان تجمع کردند.
 بستگان و آشنایان هشت شهروند اهل سنت بلوچ که در روز شنبه چهارم آبان ماه بصورت تلافی جویانه و عجولانه اعدام شدند طی روز جاری سه‌شنبه ۷ آبان ماه برای ادای مراسم مذهبی خود بر روی اجساد بصورت غیابی، به قبرستان عمومی شهر زاهدان رفتند.
یکی از شرکت کنندگان به گزارشگر هرانا گفت: "ما برای ادای -نماز میت غیابی- به قبرستان عمومی شهر رفتیم. فضای شهر کاملا امنیتی بود و عوامل حکومت و ماموران نهادهای امنیتی در حال فیلمبرداری از مردم هستند."
وی همچنین گفت: "هیچ یک از جنازه‌ها را تاکنون به خانواده‌ها تحویل نداده‌اند ولی اهالی زاهدان می‌گویند روزانه ۳ تن از اعدام شدگان زندان زاهدان توسط مامورین و بصورت مخفیانه در محل متروکه‌ای که در ۵ کیلومتری قبرستان زاهدان قرار دارد؛ دفن می‌شوند."
ناظر ملازهی فرزند حبیب، مهراله ریگی ماهرنیا فرزند نظر، عبدالوهاب ریگی فرزند محمدرضا، حبیب‌اله ریگی‌نژاد شورکی فرزند محمد، سعید نارویی فرزند میرزا، حامد وکالت فرزند عبدالحکیم، سلمیان میائی فرزند جان محمد و احمد بهرام زهی فرزند گل محمد، افرادی هستند که به اتهام عضویت در گروه مسلح "جندالله" اعدام شدند.
منبع: هرانا

حمله وحشیانه ماموران حراست به دانشجوی دختر

polytechnicuni
ماموران انتظامات دانشگاه امیرکبیر با حمله به یکی از دانشجویان دختر دانشگاه، وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
بنابر گزارش های رسیده به دانشجونیوز، روز شنبه ۴ آبان ماه، زهرا خندان دانشجوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر  پس از ورود به داخل دانشگاه توسط ماموران انتظامات مورد حمله قرار گرفت.
مامورین انتظامات به دلیل شرکت این دانشجو در مراسم جشن مرخصی مجید توکلی سعی داشتند که وی را از صحن دانشگاه اخراج نمایند.پس از تجمع دانشجویان در محل این حادثه مامورین انتظامات محل را ترک نمودند.زهرا خندان در نامه ای به مسئولان وزارت علوم ضمن اعتراض به این موضوع به شرح رفتار هتاکانه مامورین انتظامات پرداخته است:  ”پس از داخل شدن به دانشگاه توسط یکی از کارمندان انتظامات به نام «اکرم خان قلی» که به منظور جلب بنده در صحن دانشگاه فرستاده شده بود  مورد ضرب و شتم قرار گرفتم و سیلی ای به صورتم نواخته شد .این حادثه در حضور جمعی از دانشجویان و هم چنین همکار ایشان، خانم «بوستانی» رخ داد”.
علیرضا رهایی، رئیس دانشگاه امیرکبیر نیز که ممنوع الورود کردن دانشجویان در سال های گذشته با دستور و هماهنگی وی صورت گرفته، نسبت به این موضوع اظهار بی اطلاعی نموده است.وی همچنین در پی اعتراض دانشجویان به نحوه برخورد انتظامات و ضرب و شتم دانشجوی دختر دانشگاه امیرکبیر، هیچ واکنشی به این موضوع نشان نداده است.پیش از نیز بارها دانشجویان دانشگاه امیرکبیر نسبت به رفتارهای توهین آمیز انتظامات به خصوص در برخورد با دختران اعتراض کرده اند.

بلکه با محبت ،یکدیگر را خدمت کنید.


Monday, October 28, 2013

نام خداوند برج‌ محکمی‌ است‌ که‌ درستکاران‌ بسوی آن‌ میدوند و ایمن‌ میباشند


روزنامه‌ی بهار با رای هیئت نظارت بر مطبوعات توقیف شد


 روزنامه‌ی بهار با رای هیئت نظارت بر مطبوعات، توقیف و پرونده‌ی آن برای رسیدگی قضایی به دادگاه ارسال شد.
علاءالدین ظهوریان دبیر هیئت نظارت بر مطبوعات در گفتگو با مهر، از اعلام رای این هیئت در خصوص روزنامه‌ی بهار خبر داد و گفت: "بر اساس رای هیئت نظارت بر مطبوعات، روزنامه‌ی بهار توقیف و پرونده‌اش برای رسیدگی قضایی به دادگاه معرفی و ارسال شده ا روزنامه‌ی بهار با رای هیئت نظارت بر مطبوعات، توقیف و پرونده‌ی آن برای رسیدگی قضایی به دادگاه ارسال شد.
علاءالدین ظهوریان دبیر هیئت نظارت بر مطبوعات در گفتگو با مهر، از اعلام رای این هیئت در خصوص روزنامه‌ی بهار خبر داد و گفت: "بر اساس رای هیئت نظارت بر مطبوعات، روزنامه‌ی بهار توقیف و پرونده‌اش برای رسیدگی قضایی به دادگاه معرفی و ارسال شده است."
دبیر هیئت نظارت بر مطبوعات پیشتر از رسیدگی به موضوع مقاله مندرج شده در روزنامه بهار در جلسه امروز دوشنبه شش آبان این هیئت خبر داده بود.
یادآوری می‌شود روزنامه‌ی بهار چهارشنبه گذشته، اول آبان‌ مقاله‌ای با عنوان "امام؛ پیشوای سیاسی و یا الگوی ایمانی؟" منتشر کرد که مسئولان این روزنامه ضمن عذرخواهی و توقف کار خود به صورت موقت، نامه‌ای را به شرح زیر منتشر کردند.
"روزنامه بهار به‌مناسبت روز عید غدیر خم یادداشت وارده‌ای را با عنوان «امام؛ پیشوای سیاسی یا الگوی ایمانی» به‌دلیل خطای فنی به چاپ رساند که متأسفانه موجب جریحه‌دار شدن روحیه مومنان حضرت علی (ع) شد. پس از آن مدیریت روزنامه اقدام به عذرخواهی در چند رسانه و امروز(شنبه) اقدام به انتشار چند یادداشت در نقد مطلب مورد نظر کرد که نشان دهد تا نظرات مندرج در یادداشت علی‌اصغر غروی به دور از مشی «بهار»، مدیران، روزنامه‌نگاران و کارمندان آن است. بر مردم عزیز فشارکاری و احتمال خطای غیرعمد پوشیده نیست (که این نافی مسئولیت نیست). از این رو، روزنامه بهار در راستای تلطیف فضای جامعه و به‌دست آوردن دل مؤمنین راستین و واقعی اقدام به عدم انتشار موقت و چند روزه کرده و از همه‌ خوانندگانش مجدداً پوزش می‌خواهد.
منبع: هرانا

هر گاه خدا با ما است کیست به ضد ما


محکومیت پگاه آهنگرانی به ۱۸ ماه حبس تعزیری


 پگاه آهنگرانی، بازیگر سینما، از سوی دادگاه انقلاب تهران به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.
منیژه حکمت، مادر پگاه آهنگرانی در گفت‌وگو با فارس گفته است که پگاه آهنگرانی بازیگر سینما در دادگاه بدوی به ریاست قاضی مقیسه به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد.
وی افزود: "این بازیگر سینما قریب به سه سال است که از طرف دادسرای امنیت تهران ممنوع الخروج می باشد و علی‌رغم دعوت از سوی جشنواره‌های مختلف موفق به حضور در این جشنواره‌ها نشده است و هم اینک فیلم «دربند» که این بازیگر برای بازی در آن موفق به دریافت سیمرغ بلورین جشنواره‌ی فیلم فجر شده بدون حضور وی در جشنواره شیکاگو حضور دارد."
گفتنی‌ست که در پی انتشار خبری مبنی بر بازداشت پگاه آهنگرانی، مادر این بازیگر، بازداشت وی را نیز تکذیب نموده است.
منبع: مجموع فعالان حقوق بشر

مجید توکلی به زندان بازگشت


 مجید توکلی فعال دانشجویی، بعدازظهر امروز به زندان رجایی‌شهر بازگشت.
به گزارش جرس، این فعال دانشجویی که از ۴ سال قبل بدون مرخصی در زندان رجایی شهر کرج به سر برده بود، به دنبال عدم تمدید مرخصی‌اش به زندان بازگشت. توکلی شامگاه دوشنبه، ۲۹ مهر ماه با وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی، به مرخصی آمده بود.
مجید توکلی ۱۶ آذر ماه سال ۱۳۸۸ در جریان اعتراضات آن سال به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، پس از سخنرانی در دانشگاه امیرکبیر بازداشت شد.
توکلی هنگامی که به همراه شماری از دانشجویان قصد خروج از دانشگاه را داشت، توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد و بر اساس گزارش‌ها به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
علی توکلی نیز ۲۶ آذر ۸۸، ضرب و شتم برادرش هنگام بازداشت را تایید کرد و گفت: "آن جور که شاهدان اظهار کرده‌اند و ما شنیده‌ایم گویا یک ون سفیدرنگ بدون پلاک و یک پژوی ۴۰۵ که پلاک دولتی داشته‌است آنها را تعقیب می‌کنند. سر چهار راه کالج به شدت آن‌ها را می‌زنند و بعد هم با خودشان می‌برند."
یک روز پس از دستگیری مجید توکلی، خبرگزاری فارس عکسی از او را با چادر و مقنعه منتشر کرد و نوشت که او قصد داشت با لباس مبدل از دانشگاه فرار کند.
این اقدام به موجی از حمایت‌ها از مجید توکلی منجر شد به‌طوری که صد‌ها نفر از مردان اقدام به پوشیدن چادر یا روسری و انتشار عکس خود در فضای مجازی کردند.
این فعال دانشجویی روز ۳۰ دی ماه ۱۳۸۸ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، به جرم اجتماع و تبانی علیه نظام، توهین به رهبری و ریاست جمهوری، به هشت سال و شش ماه حبس تعزیری. ۵ سال محرومیت از فعالیت سیاسی و ۵ سال ممنوعیت از خروج از کشور محکوم شد.
لازم به یادآوری ست که مجید توکلی پیش از این نیز دو بار به زندان رفته بود، بار نخست به خاطر انتساب نشریه‌ای جعلی به او بود و بار دوم پس از شرکت در مراسم سالگرد درگذشت مهدی بازرگان در مقابل حسینیه ارشاد بازداشت شد.

یک زندانی سیاسی در خرم‌آباد اعدام شد


روز گذشته يک زندانی سیاسی در شهرستان خرم آباد استان لرستان به دار آویخته شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، روز یکشنبه، پنجم آبان ماه، يک نفر در زندان پارسیلون خرم آباد به جرم عضويت و همکاري با گروه جندالله و عبدالمالک ریگی اعدام شد.
بر اساس این گزارش، نامبرده به اتهام نگهداری جليقه‌ی انفجاری و خروج غیرمجاز، از سوی دادگاه انقلاب، محارب شناخته شده بود و رای اعدام وی که در ديوان عالي کشور مورخه ششم مرداد ماه سال ۹۲ صادر شده بود با حضور قاضي پرونده در محل زندان پارسيلون خرم آباد اجرا شد.
گفتنی‌ست که از هویت زندانی اعدام شده، اطلاعی در دست نیست.
منبع: هرانا

تلاش مجدد مجتبی خامنه ای برای جانشینی؟

.
انتشار عکسی از مجتبی خامنه ای در سایت پارسینه، که وی را در حال تدریس درس "خارج فقه"، یعنی بالاترین سطح یا همان مرحله استادی فقه نشان می دهد، پر بازدید ترین عکس خبری ایران در ۴۸ ساعت گذشته بوده است.
« محبت نیوز» - این حجم از حساسیت عمومی به هر متن یا عکسی از فرزند دوم آیت الله خامنه ای ناشی از حضور پشت پرده او در عرصه سیاسی ۸ سال گذشته و نیز شایعه جانشینی وی برای سمت رهبری جمهوری اسلامی است؛ شایعه ای که در سال ۸۸ و در جریان اعتراضات مردمی با واکنش معترضان مواجه شد و شعار "مجتبی بمیری/رهبری رو نبینی" را به گوش حکومتیان رساند.
او اگر چه خود تاکنون هرگز حضور رسانه ای نداشته و اظهار نظر سیاسی رسمی ای از وی منتشر نشده، اما از سال ۸۴ که مهدی کروبی نام وی را در نامه اعتراض آمیز خود به عنوان یکی از عوامل "تغییر نتیجه انتخابات" بر زبان آورد، فضای سیاسی ایران را نسبت به اخبار و حواشی مربوط به خود حساس کرده است. مهدی کروبی همچنین از جمله کسانی بود که در سال ۸۸ از تصمیم جریان بیت رهبری برای اعلام جانشینی وی پرده برداشت.
کروبی بر این باور بود که انتخاب محمود احمدی نژاد در دور دوم و تغیییر نتیجه انتخابات به نفع وی با هدف آماده کردن زمینه اعلام جانشینی رهبری برای مجتبی خامنه ای بوده است؛ تصمیمی که طی دوران احمدی نژاد، به دلیل اعتراضات مردمی و نیز اختلاف آیت الله خامنه ای با احمدی نژاد مطرح نشد.

Saturday, October 26, 2013

پدر حبیب الله گلپری پور: جرم پسرم چاپ و نشر کتاب بود


بستگان حبیب‌الله گلپری پور که برای تحویل گرفتن جسد وی به مراکز حکومتی مراجعه کرده بودند با ممانعت ایشان از تحویل جسد و همچنین تهدید و منع از برگزاری مراسم ترحیم برای وی روبرو شدند.
 پدر حبیب‌الله گلپری پور که به زندان ارومیه، ستاد خبری وزارت اطلاعات و استانداری ارومیه برای تحویل پیکر فرزند تازه اعدام شده‌ی شان مراجعه کردند با ممانعت مسئولین ذی ربط از تحویل جسد رو برو شدند.
پدر این زندانی سیاسی اعدام شده به گزارشگر هرانا گفت: "پیکر حبیب را به ما تحویل ندادند. فعلا دارند این دست و آن دست می‌کنند و ما را سرمیگردانند و هیچ جوابی به ما نمیدهند. من خودم به ستادخبری (وزارت اطلاعات) و استانداری رفتم. با نمایندگان مجلس صحبت کردم، به اجرای احکام ، دادسرای انقلاب و زندان ارومیه مراجعه کردم، ولی هیچ جوابی به من ندادند. زندان ارومیه خبر اعدام حبیب الله را تایید کرده ولی جسد را نمی‌دهند."
وی در پاسخ گزارشگر که از علت اجرای حکم جویا شد گفت: "علت اعدام حبیب الله کرد بودن وی است. کسی که به جرم حمل کتاب اعدامش کنند شما دیگر چه انتظاری دارید؟ کتاب خواندن و کتاب نوشتن کجای دنیا جرم است؟ حبیب الله هیچ‌گاه دست به اسلحه نبرده بود و کارش چاپ و نشر کتاب بوده است."
هرانا

رضا اسماعیلی دیگر زندانی سیاسی کرد در زندان سلماس اعدام شد


یک زندانی سیاسی کرد در سلماس به اتهام همکاری با حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) امروز صبح ۴ ابان ۱۳۹۲ در زندان شهرستان سلماس اعدام شده است.
 رضا اسماعیلی (مامدی) فرزند توفیق، ۳۴ ساله و اهل روستای دریک از توابع شهرستان سلماس که تیرماه سال ۸۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود؛ به اتهام «محاربه» از طریق «فعالیت تبلیغی و همکاری با حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) به اعدام محکوم شد بود.
بر پای همین گزارش، دولت ایران بدون ابلاغ به خانواده ووکیل این زندانی سیاسی پس از اعدام پیکر وی را در قبرستان این شهرستان به خاک سپرده، اما خانواده و بستگان وی همراه با شمار زیادی از شهروندان کرد پیکر او را خارج ساخته‌ وبه زادگاهش منتقل داده اند. همچنین در سراسر شهرستان سلماس و روستاهای حومه آن فضای امنیتی تشدید شده است.
شایان ذکر است که رضا اسماعیلی در تیرماه سال ۸۸ به جرم همکاری با حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) زندانی و از سوی دادگاه انقلاب خوی به اتهام محاربه، به اعدام محکوم شده بود.
قابل ذکر است، رضا اسماعیلی که مدتی طولانی را در بازداشتگاه‌های وزارت اطلاعات شهرستان سلماس سپری نموده بود، در زندان این شهرستان به سر ‌می برد.
شب گذشته حبیب الله گلپری پور دیگر زندانی سیاسی کرد محبوس در زندان مرکزی ارومیه بدون اطلاع خانواده و وکیلش اعدام شده بود.
هرانا

جزئیاتی از نحوه اعدام حبیب‌الله گلپری پور


حبیب الله گلپری پور که دوستانش وی را هوال باهۆز (رفیق طوفان) صدا می‌کردند، در حالی که سرود "هوال" را می‌خواند به پای چوبه‌ی دار رفت.
یکی از زندانیان سیاسی زندان ارومیه به گزارشگر هرانا گفت: "حکم حبیب‌الله گلپری شب گذشته ساعت ۱۲ به اجرا در آمد. مسئولین با خونسردی تمام این حکم را اجرا کردند. قبلاً برای زندانیان متهم به مواد مخدر که قرار بود حکم اعدام اجرا شود، درهای بند قفل می‌شد و تلفن‌های زندانیان نیز قطع. هم‌چنین گارد ویژه نیز در تمام زندان مستقر می‌شد؛ ولی حبیب الله را بدون هیچ تدبیر امنیتی خاصی بردند. حتی تلفن‌ها را نیز قطع نکردند. تنها زندان‌بان‌ها و مسئولین از صبح تا غروب روز جمعه به ما دروغ گفتند که وی را تبعید کرده اند."

حبیب الله گلپری پور، زندانی سیاسی اعدام شد


حبیب الله گلپری پور زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه که روز گذشته به سلول انفرادی منتقل شده بود در این زندان اعدام شد. 
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۷ صبح روز جمعه، سوم آبان‌ماه، حبیب الله گلپری‌پور، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه به همراه چند زندانی دیگر متهم به قتل به سلولهای انفرادی زندان مذکور منتقل و شب گذشته حکم وی اجرا شد. 
مسئولین زندان و دستگاه قضایی به خانواده این زندانی سیاسی اطلاعی در خصوص تاریخ اجرای حکم اعدام این زندانی به ایشان اعلام نکردند. 
حبیب الله گلپری‌پور فرزند ناصر، اهل سنندج و متولد سال ۱۳۶۳، در تاریخ ۵ مهرماه ۱۳۸۸ در حین خروج از مهاباد به مقصد ارومیه، توسط نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه مهاباد دستگیر شد. 
وی که از سوی دادگاه انقلاب به جرم عضویت در حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) متهم به محاربه و محکوم به اعدام شده بود حکم صادره نیز مورد تائید تجدید نظر استان و دیوان عالی کشور قرار گرفته بود، این زندانی سیاسی در طی این مدت در بازداشتگاه‌های شهرهای مهاباد، ارومیه، سنندج و سمنان محبوس و متحمل شکنجه‌های روحی و جسمی شدیدی بوده است. 
گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر این‌ که این اعدام در پاسخ به گزارش جدید آقای احمد شهید انجام گرفته است، وجود دارد. این گمانه‌زنی از آن‌جایی‌ست که در سال ۸۷ و اندکی پس از آن‌که شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز گزارشی در مورد وضعیت اقلیت‌های مذهبی در ایران منتشر و در آن گزارش جمهوری اسلامی را محکوم کرده بود، مهدی قاسم زاده، فعال اهل حق محبوس در زندان مرکزی ارومیه، به دار آویخته شد.

هرانا

Thursday, October 24, 2013

تایید حکم 20 سال حبس برای زندانیان نوکیش مسیحی در دادگاه تجدید نظر

.
به گزارش « محبت نیوز»، دادگاه تجدید نظر مجموع حکم 20 سال حبس برای زندانیان نوکیش مسیحی در بند عبرت زندان عادل آباد شیراز را مورد تائید قرار داد.
روز شنبه 20 مهرماه 1392 برابر با (12 اکتبر 2013)، دادگاه تجدید نظرِ 6 تن از نوکیشان مسیحی ساکن شیراز در شعبه 15 دادگستری استان فارس ( شهر شیراز ) به ریاست "قاضی حسینی" و "قاضی براتی" برگزار گردید.
بر اساس این گزارش، چهار ماه پس از برگزاری دادگاه بدوی نوکیشان مسیحی آقایان "مجتبی سیدعلاالدین حسین"، "محمدرضا پرتویی (كوروش)"، "وحید حکانی" و "همایون شکوهی" حکم اولیه قاضی مبنی بر مجموع بیست سال حبس در دادگاه تجدید نظر مورد تایید قرار گرفت.
تائید و اعلام حکم نهایی پس از آن بطور شفاهی به وکیل مدافع این افراد ابلاغ گردید و دیگر جای هیچ اعتراضی نسبت به این حکم وجود ندارد.
.
از راست " محمدرضا پرتویی ، همایون شکوهی و مجتبی سیدعلاالدین حسین" - زندان عادل آباد شیراز
دادگاه بدوی این افراد در روز دوشنبه 20 خرداد 1392 برابر با (10 جون 2013) در شعبه سوم دادگاه انقلاب اسلامی شیراز برگزار و هر چهار نفر آنان به اتهام شركت در جلسات خانگی، تبلیغ و ترویج مسیحیت، ارتباط با سازمان‌های مسیحی در خارج از کشور، تبلیغ علیه نظام و برهم زدن امنیت ملی متهم شناخته شدند و قاضی هر یک آنان را به 3 سال و هشت ماه زندان حکم قطعی محکوم کرد.

وضعیت نگران کننده وبلاگ نویس دربند و نبود دارو


محمدرضا پورشجری معروف به سیامک مهر بدلیل بالارفتن قند خون با مشکلات زیادی روبروست و داروهای مورد نیاز خود را نیز باید از بازار سیاه تهیه نماید.
میترا پورشجری دختر این وبلاگ نویس زندانی به گزارشگر هرانا گفت: "وضعیت جسمی پدرم خیلی بد است. پاهای وی بدلیل قند خون بالا بی‌حس شده و شب‌ها نمی‌تواند بخوابد. ابتدا تنها انگشتان پای وی بی‌حس شده بود و این بی‌حسی به بالا سرایط کرده است."
وی در ادامه گفت: "همچنین فشار چشم چپ وی نیز بدلیل بیماری قند زیاد شده و اگر به بیماری وی رسیدگی نشود پزشکان مجبور به تخلیه چشم وی خواهند شد. پدرم می‌گوید بهداری دیگر حتی جواب هم نمی‌دهد. قرار بود هر دوهفته یکبار برای قند خون از من آزمایش خون و ادرار بگیرند که این مهم صورت نگرفت."
دختر این زندانی سیاسی همچنین تصریح کرد: "این شرایط برای کشتن پدرم تدارک دیده شده. دیگر داروهای قلبی و قندش را بهداری زندان نمی‌دهد و وی در بازار سیاه مجبور به تهیه داروهای حیاطی خود است. این شرایط تمام زندانیان بیمار در زندان ندامتگاه مرکزی کرج است. یک عدد قرص استامینوفن در بازار سیاه زندان به قیمت دو هزار تومان خرید و فروش می‌شود و زندانیان بیمار داروهای مورد نیاز خود را باید از این بازار تهیه کنند."
وی همچنین گفت: "پدرم قرص متفورمین و گلیبن گلامین مصرف می‌کند و بهداری موضف است داروهای مورد نیاز وی را برایش تدارک ببیند."
وی در پایان گفت: "پیش‌تر به زندانیان بیمار در ندامتگاه مرکزی کرج جیره خشک داده می‌شد تا برای خود غذای رژیمی درست کنند ولی این جیره غذایی نیز مدت دوماه است که قطع شده است."
محمدرضا پورشجری (سیامک مهر) وبلاگ نویس زندانی ۵۱ ساله، ۲۱ شهریور ماه ۱۳۸۹ در منزل مسکونی خود در شهر کرج بازداشت شد. او پس از بازداشت به سلول‌های انفرادی زندان رجایی‌شهر منتقل و مدت هفت ماه مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفت که این فشار‌ها موجب آسیب‌های جسمی بر روی وی گردید.
منبع: هرانا

احمد شهيد: نقض حقوق بشر در ايران نگران کننده است

.
گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران اعلام کرد، هيچ پيشرفتی در وضعيت حقوق بشر در ايران حاصل نشده است.
احمد شهید گفت، وضعيت حقوق بشر در ايران کماکان مايه نگرانی جدی است و هيچ نشانه ای از پيشرفت در زمينه های قبلی که از سوی مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شده بود، ديده نمی شود.
خبرگزاری فرانسه در یک گزارشی تحلیلی با اشاره به وعده های روحانی در جریان کارزار انتخابات خردادماه در ایران نوشت، با وجود وعده هايی که توسط حسن روحانی داده شده بود، گزارشگر سازمان ملل طی گزارشی به مجمع عمومی خبر از 724 اعدام در ايران بين ژانويه 2012 و ژوئن 2013 داده است که شامل 202 نفر اعدام در نيمه اول 2013 می شود.
"ترسناک" خواندن قانون ازدواج با فرزندخوانده
پس از ارائه گزارش احمد شهید، نمایندگان کشورهای آمریکا، بریتانیا، استرالیا، کانادا، جمهوری چک، برزیل، نروژ و مالدیو از جمله کسانی بودند که در دفاع از گزارش احمد شهید در سازمان ملل سخنرانی کردند.
به گزارش رادیو آلمان، نماینده کانادا به قانون جدید امکان ازدواج با فرزندخوانده در ایران اشاره کرد و آن را "ترسناک" خواند.
وی همچنین تاکید کرد که دنیا به "سخنان" رژیم ایران نگاه نمی‌کند بلکه منتظر اقدامات عملی این رژیم برای بهبود وضعیت حقوق بشر است.
نماینده اتحادیه اروپا ضمن ارج نهادن به گزارش احمد شهید گفت که نگران نقض سیستماتیک حقوق بشر در ایران است.
او همچنین به افزایش آمار اعدام‌ها و به خصوص اعدام در ملا عام اشاره کرد و آن را مورد نقد قرار داد.

سایر کشورها نیز رژیم ایران را پیرامون مواردی همچون حصر خانگی موسوی و کروبی، زندانیان سیاسی، حقوق اقلیت‌ها و نیز صدور و اجرای حکم اعدام مورد پرسش قرار دادند.

Tuesday, October 22, 2013

مجید توکلی فعال دانشجویی محبوس در زندان رجایی شهر، پس از چهار سال به مرخصی آمد.

از خواندن خبر آزادی مجید توکلی خوشحال شدم که با قرار وثیقه موقتا ازاد شده است و با امید اینکه تمامی زندانیان سیاسی و زندانیان سیاسی محکوم به اعدام ازاد شوند .

مجید توکلی فعال دانشجویی محبوس در زندان رجایی شهر، پس از چهار سال به مرخصی آمد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این فعال دانشجویی پس از  چهار سال تحمل حبس با وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی به مرخصی اعزام شده است.
مجید توکلی عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آخرین بار در ۱۶ آذر ۸۸ پس از سخنرانی در جمع دانشجویان این دانشگاه  همراه با ضرب و شتم شدید بازداشت شد.
وی به اتهام “اجتماع و تبانی علیه نظام”، “تبلیغ علیه نظام”، “توهین به رهبری” و “توهین به ریاست جمهوری” از سوی شعبه ١۵دادگاه انقلاب اسلامی به هشت سال حبس تعزیری، پنج سال محرومیت از فعالیت سیاسی و پنج سال ممنوعیت از خروج از کشور محکوم شد.

نامبرده در دوران تحمل حبس نیز در دادگاهی دیگر به ریاست قاضی مقیسه، به علت انتشار نامه از داخل زندان به مناسبت روز دانشجو، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به شش ماه زندان دیگر محکوم شد.
منبع:هرانا

کشیش معترض آمریکائی پس از فریاد در مقابل زندان اوین بازداشت شد


این کشیش همزمان ویدیوهائی را در اینترنت منتشر کرده که در آنها می گوید برای چه منظوری دست به این اقدام متهورانه زده است. او اظهار می دارد که برای اعتراض به زندانی کردن نوکیشان مسیحی در ایران توسط حکومت جمهوری اسلامی به ایران سفر نمود.
به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از خبرگزاریها، صبح روز دوشنبه 29 مهرماه (22 اکتبر 2013) یک کشیش مسیحی آمریکائی اهل کالیفرنیا به نام  "ادی رومرو"، در برابر زندان اوین  با یک حرکت اعتراضی خواستار آزادی زندانیان مسیحی در ایران شد. دقایقی پس از شروع اعتراض او با صدای بلند مأموران زندان او را بازداشت کردند. از محل بازداشت و سرنوشت او اطلاع دقیقی در دست نیست.
این کشیش همزمان ویدیوهائی را در اینترنت منتشر کرده است که در آنها می گوید برای چه منظوری دست به این اقدام متهورانه زده است. او اظهار می دارد که برای اعتراض به زندانی کردن نوکیشان مسیحی در ایران توسط حکومت جمهوری اسلامی به ایران سفر کرده است.
شاهدان عینی می گویند او ناگهان در مقابل زندان اوین ظاهر شد و با صدای بلند شروع به صحبت کرد. او در لابلای حرفهای خود کلماتی را نیز به فارسی ادا کرد. حرکت ناگهانی او ماموران نگهبان زندان را به کلی غافلگیر کرد. فیلمهای با کیفیت پائین و صداهائی که توسط خود او ضبط شده نشان از صحبتهای او با ماموران و هدایت او توسط آنها به داخل محوطه داخل زندان می باشد.  از تلفن موبایل او می‌شد شنید که او در سئوال و جواب‌هایی که با مأموران داشته است، خواستار آزادی چهار مسیحی دربند در ایران و آزادی یک فعال حقوق بشر بوده است.

Sunday, October 20, 2013

تجمع کردهای یارسان در مقابل مجلس و بازداشت ۸۰ تن از ایشان


در پی تجمع کردهای یارسانی در مقابل مجلس شورای اسلامی تا کنون ۸۰ نفر از ایشان بازداشت شده‌اند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روز جاری یک‌شنبە ۲۸ مهر ماه در مقابل مجلس در میدان بهارستان فعالین مدنی و عدە از مردم یارسان با فراخوان مجمع مشورتی یارسان اقدام بە تجمع اعتراض آمیز کردند.
بە گزارشای رسیدە از تهران تا حال حدود ٨٠ نفر از معترضین بازداشت شدەاند. بازداشت شدگان هم اکنون در حیاط زندان اوین در داخل اتوبوس نگەداری می‌شوند.
سیاوش حیاتی فعال یارسانی با تاکید بر رعایت آرامش گفت کە امروز ساعت ۴ عصر با لاریجانی رئیس مجلس در این رابطە قرار ملاقات دارند.

دو فعال دانشجویی در تبریز به شش ماه حبس محکوم شدند


امیر ناظری و افشین برزگر جمشیدی، از فعالین دانش‌جویی دانش‌گاه‌های تبریز توسط شعبه‌ی ۱۰۴ دادگاه جزایی دادگستری تبریز به ریاست قاضی شکوه‌تازه به ۶ ماه زندان محکوم شدند.
نقی محمودی در گفتگو با هرانا گفت: "این دو فعال دانش‌جویی به همراه آرش محمدی دیگر فعال دانش‌جویی در تجمعات عصر روز ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده و پس از۲ روز با قرار وثیقه‌ی ۱۰ میلیون تومانی آزاد شده بودند."
در حالی که آرش محمدی هم‌چنان در بازداشت بود جلسه‌ی دادگاه رسیدگی به اتهامات این فعالین روز ۱۹ تیر ماه در شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد.
نقی محمودی می گوید: "این دادگاه متعاقبا آرش محمدی را به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرده و پرونده‌ی امیر ناظری و افشین برزگر جمشیدی را که متهم به اخلال در نظم عمومی بودند به شعبه‌ی ۱۰۴ دادگاه جزایی تبریز ارجاع داد."

تلاش نیروهای امنیتی برای بازداشت یک وبلاگ نویس

بنا به گزارش های رسیده به دانشجو نیوز، در تاریخ دوشنبه ۲۲/مهر/۱۳۹۲ ماموران امنیتی با یورش به منزل آقای فرزاد نیک خواه، اقدام به تفتیش و ضبط وسائل شخصی وی کردند.این حمله که در غیاب آقای نیک خواه، نویسنده وبلاگ “دیده بانی خانه پدری” انجام شد، با ایجاد رعب و وحشت برای اعضای خانواده همراه بود.
موضوع وبلاگ آقای فرزاد نیکخواه در وبلاگ “دیده بانی خانه پدری”، مبارزه با اعدام در جمهوری اسلامی، افشاگری در رابطه با سپاه ،مسائل اجتماعی و به طور کلی در زمینه حقوق بشر بوده است.طبق اطلاع سایت دانشجو نیوز از وضعیت و بازداشت احتمالی این وبلاگ نویس جوان تا این لحظه اطلاعی در دست نیست.گفتنی است حمله و بازداشت وبلاگ نویسان و حتی فعالان فیس بوکی در ایران بی سابقه نیست.
پیشتر ستار بهشتی وبلاگ نویس در بازداشتگاه پلیس ایران زیر شکنجه جان سپرد و هانیه فرشی به دلیل فعالیت در فیس بوک محکوم به ۷ سال حبس شد که البته پیش از اتمام دوران محکومیت از زندان آزاد شد.
منبع: دانشجو نیوز

Saturday, October 19, 2013

محکومیت قطعی نسیم اشرفی به یک سال حبس


محکومیت نسیم اشرفی، شهروند بهایی ساکن تهران از سوی دادگاه تجدید نظر به یک سال حبس تعزیری تقلیل یافت.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طبق رای دادگاه تجدید نظر استان تهران حکم سه سال حبس تعزیری «نسیم اشرفی» شهروند بهایی ساکن تهران به یک سال حبس تعزیری تقلیل پیدا کرد.
نامبرده پیش از این در تاریخ ۲۲ خرداد ماه سال جاری در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه‌ای به اتهام تبلیغ علیه نظام و عضویت در تشکیلات مذهبی بهایی محاکمه و به سه سال حبس تعزیری محکوم شده بود.
یاداوری می‌شود نسیم اشرفی در ۲۰ تیر ماه سال ۹۱ در منزل شخصی خویش، بازداشت که در ۱۱ مرداد ماه‌‌ همان سال به قید وثیقه معادل صد میلیون تومان آزاد شد.
منبع:مجموع فعالان حقوق بشر

Friday, October 18, 2013

آخرین وضعیت کشیش سعید عابدینی از زبان همسر وی + ویدیو

.
همسر کشیش سعید عابدینی در گفتگویی از آخرین وضعیت همسرش در زندان اوین و از اقداماتی که تاکنون  جهت آزادی وی انجام شده سخن می گوید .
نغمه شریعت پناهی همسر زندانی مسیحی سعید عابدینی، کشیش زندانی ایرانی مقیم امریکا که توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی به هشت سال زندان محکوم شده است، در گفتگویی با رادیو  اروپای آزاد رادیو فردا از آخرین وضعیت وی در زندان و اقدامات انجام شده از سوی دولت امریکا و فعالان مسیحی می گوید.
سعید عابدینی در مهرماه ۱۳۹۱ در ایران بازداشت و در بهمن همان سال در داد گاهی به ریاست قاضی پیرعباسی به اتهام تشکیل کلیسای‌های خانگی به قصد برهم زدن امنیت ملی به هشت سال حبس تعزیری محکوم شد.
سعید عابدینی در سال ٢٠٠٠ در ایران به مسیحیت گروید و در سال ٢٠٠٢ با همسرش نغمه، که تبعه امریکا است، آشنا شد. همسر سعید اکنون در خارج از ایران،  برای آزادی همسرش و روشنگری از وضعیت دیگر زندانیان مسیحی در بند در تلاش است .
کشیش سعید عابدینی در جریان سفری که «برای بازدید از خانواده و پیگیری تاسیس یک پرورشگاه» به ایران داشته است، از ۵ مهر ماه 1391 در زندان اوین در حبس بوده است.
منبع: شبکه خبری مسیحیان

جزئیات از آخرین وضعیتِ دو تن از بازداشت شدگان مسیحی

.

دو تن از مسیحیان ساکن تهران که از زمان بازداشت، از محل نگهداری و وضعیت سلامت این افراد خبری در دسترس نبوده گفته می شود هم اکنون این افراد در زندان مخوف اوین بسر می برند.
به گزارش « محبت نیوز»، "ابراهیم فیروزی" و "سوادا آغاسر" پس از بازداشت خودسرانه از سوی ماموران امنیتی، برای انجام مراحل بازجویی به سلول انفرادی بازداشتگاه زندان اوین انتقال یافتند.
" ابراهیم و سوادا " که در سی ام مردادماه 1392 برابر با (21 آگوست 2013) توسط ماموران امنیتی در دفتر محل کار یکی از دوستانشان در کرج بازداشت شده بودند، اکنون با گذشت نزدیک به دو ماه خبر می رسد که  در بند 209 زندان اوین  و در سلولهای جداگانه که امکان هیچگونه تماسی را با هم ندارند بسر می برند .
بنا بر گزارشات، بازداشت غیر قانونی این افراد در حالی صورت گرفت که ماموران امنیتی و لباس شخصی در حین بازداشت فاقد هرگونه حکم قانونی برای دستگیری آنان بوده، به گونه ایی که ماموران، بازداشت شدگان را به مدت سه ساعت در ترافیک های خیابان نگه داشتند تا حکم جلب آنان از مراجع قانونی صادر شود.
ماموران امنیتی همچنین در حین بازداشت " ابراهیم فیروزی" را با اتهامات واهی از قبیل جاسوسی برای موساد – سازمان امنیتی اسرائیل – متهم کردند و پس از آن نیز با سوالاتی پیاپی و بی اساس از وی خواستند تا اعتراف کند که از کدام سازمانهای مسیحی مورد حمایت مالی قرار گرفته که توانسته دوباره کامپیوتر لب تاپ برای خود خریداری کند و همچنین مبلغی را به دیگر دوستان زندانی مسیحی خود  بپردازد.

Monday, October 14, 2013

مهدی امانی فعال دانشجویی دانشگاه یزد به پلیس فتا احضار شد


مهدی امانی معاون سیاسی ستاد دانشجویی آقای روحانی و یکی از فعالین سیاسی دانشجویی دانشگاه یزد به اتهام "تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب علیه مقامات دولتی" به پلیس فتا احضار شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فعالین دانشجویی دانشگاه یزد در کمپینی به عنوان "برکناری دکتر میبدی از ریاست دانشگاه یزد" و جمع آوری امضای مکتوب برای تعویض ریاست دانشگاه یزد تلاش‌هایی در هفته‌های قبل نموده‌اند و گویا این شکایت که توسط ریاست دانشگاه از این فعال دانشجویی شده است در همین راستا می‌باشد.
یکی منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: "علی رغم گذشت دو ماه از سرپرست شدن دکتر توفیقی، ریاست‌های دانشگاه‌ها کماکان طبق روال خود در ۸ سال گذشته عمل می‌کنند و به برخورد با دانشجویان ادامه می‌دهند به طوری که در هفته گذشته سه تن از فعالین دانشگاه یزد که در امر جمع آوری امضا فعال بوده‌اند به کمیته انضباطی احضار شده‌اند و در بقیه دانشگاه‌ها نیز اخبار به همین منوال است."
منبع: هرانا

Saturday, October 12, 2013

ضرب و شتم خانواده‌ی سلیمان قنبری توسط نیروهای امنیتی

نیروهای امنیتی و لباس شخصی با هجوم به منزل سلیمان قنبری، از شهروندان ساکن شهرستان مهاباد، ضمن تفتیش و بازرسی این محل اقدام به ضرب و شتم خانواده‌ی نامبرده نمودند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی هفته‌ی گذشته نیروهای امنیتی و لباس شخصی وزارت اطلاعات شهرستان مهاباد با ایجاد فضای رعب و وحشت و با هجوم به منزل سلیمان قنبری، شهروند کرد، در منطقه‌ی بهارستان مهاباد، محل مورد اشاره را مورد بازرسی و تفتیش و خانواده‌ی وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

Friday, October 11, 2013

انتخابی غیر منتظره

ساعتی‌ پیش جایزه صلح نوبل به سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی داده شد، انتخابی غیر منتظره که با شگفتی زیادی همراه شد، این در حالی‌ است که بسیاری پیش بینی‌ کرده کرده بودند، ملاله یوسف زی‌ دختر نوجوان پاکستانی شایسته دریافت این جایزه است، همان دختری که با پیام آموزش و حقوق یکسان برای زنان مقابل طالبان ایستاد و تا مرز مرگ پیش رفت، عدم اعطای جایزه صلح نوبل به ملاله بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌‌ها داشت و انتقادت زیادی رو موجب شد، از نظر اکثر کارشناسان سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی در حدی نیست که جایزه صلح نوبل رو دریافت کنه، از نظر این کارشناسان اهدای این جایزه به ملال یوسف زی‌ می‌تونست پیام موثر تری داشته باشه و از مبارزات آزادیخواهانه زنان کشور‌های اسلامی حمایت می‌کرد، البته بسیاری از کاربران فضای مجازی ملاله رو برنده واقعی‌ این جایزه میدونند و حمایت خود را از تلاشهای ا‌و در جهت بهبود شرایط زنان پاکستان اعلام کردند، ملاله یوسف زی‌ گفته که به هدفش باور داره و این مأموریت دشوار رو برای جایزه انجام نمیده، ا‌و با تاسیس بنیادی غیر انتفاعی تلاش‌های گسترده‌ای رو برای تاسیس مرکز آموزشی و مدرسه برای زنان آغاز کرده، آفرین به این دختر شانزده ساله که با شهامت و جسارت تحسین بر انگیز مقابل طالبان و تفکرات واپس گرایی آنها ایستاد، دختری که به تنها‌یی خلافت قرون وسطایی افراطیون مذهبی‌ رو به لرزه در آورد و حالا صدای مظلومیت میلیون‌ها انسانی‌ است که گناه آنها زن بودن است، ملاله به هدفش رسید و این بزرگترین جایزه‌ای است که دریافت کرده.
حسام عطارزاده

Thursday, October 10, 2013

محکومیت قطعی مریم نقاش زرگران به ۴ سال زندان

 مریم نقاش زرگران(نسیم)، از نوکیشان مسیحی، از سوی دادگاه تجدید نظر به تحمل ۴ سال زندان محکوم شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مریم نقاش زرگران، به اتهام "فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی" و "اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور" از طریق "گسترش کلیساهای خانگی در داخل کشور" به ۴ سال حبس قطعی محکوم شد.
دادگاه انقلاب فعالیت‌های انجام شده را در راستای اهداف ضد امنیتی کشور انگلستان و رژیم اشغالگر قدس در جهت گسترش کلیساهای خانگی در داخل کشور و ایجاد انحراف در جامعه‌ی اسلامی دانسته و منطبق با ماده‌ی ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی و با رعایت ماده‌ی ۴۶ قانون مجازات اسلامی، نامبرده را به تحمل ۴ سال حبس با احتساب ایام بازداشت محکوم نمود.
گفتنی ست که وی پس از ابلاغ حکم، با مراجعه به زندان اوین، روز دوشنبه ۲۴ تير ماه بازداشت و به بند زنان این زندان منتقل شده بود.
این نوکیش مسیحی، پیش‌تر نیز مدت ۱۹ روز را در بازداشت موقت به سر برده بود و با تودیع وثیقه، تا تشکیل دادگاه به صورت موقت آزاد گشته بود.

مخالفت با آزادی مشروط بهنام ایرانی برای چندمین بار


خانواده بهنام ایرانی شهروند نوکیش مسیحی برای چندمین بار اقدام به ارائه تقاضای آزادی مشروط وی را نمودند که با مخالفت مسئولین مواجه شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خانواده بهنام ایرانی شهروند نوکیش مسیحی که در بند ۲ سالن ۷ زندان ندامتگاه کرج بسر می‌برد تا کنون چندین بار تقاضای آزادی مشروط وی را به مسئولین قضایی ارائه داده‌اند، اما هربار با مخالفت ایشان روبرو شدند.
این زندانی عقیدتی زندان "ندامتگاه مرکزی کرج" از مشکلات جسمی همچون ضعف بینایی، مشکلات زانو، خونریزی روده و کمردرد رنج می‌برد و هیچ‌گاه اقدامات درمانی کافی بر روی وی صورت نگرفته است.
همسر بهنام ایرانی به گزارشگر هرانا گفت: "ما هفته گذشته یک‌بار دیگر برای بهنام تقاضای آزادی مشروط کردیم که با درخواست ما مخالفت کردند. من با دادستان و قاضی در این مورد صحبت کردم. قاضی پرونده بهنام به من گفت که وی باید ۶ سال محکومیت خود را کامل سپری نماید. وقتی به وی اعتراض کردم و گفتم بهنام مرتکب قتل نشده و تنها جرمش این است که به مسیحیت گرویده جواب داد: خیانت به دین از قتل بد‌تر است. مسئولین حتی با درخواست مرخصی درمانی وی نیز مخالفت کرده‌اند."
بهنام ایرانی در سال ۱۳۸۵ بخاطر فعالیت‌های کلیسایی‌اش به اتهام برگزاری مراسم دعا و پرستش در خانه و بشارت دادن افراد دستگیر و چندین ماه را در بازداشت به سر برد تا اینکه به قید وثیقه از زندان آزاد شد.
در ۴ اسفند ماه ۱۳۸۶، شعبه ۳۰ دادگاه تجدید نظر تهران، وی را به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به پنج سال حبس تعلیقی محکوم نمود.
مأمورین امنیتی پس از آن در ۲۵ فروردین ۱۳۸۹ به منزل ایشان در کرج هجوم برده و با بدرفتاری و ضرب و شتم وی را بازداشت نمودند.
اینبار در دادگاه بهنام ایرانی را به اتهام "تبلیغ علیه نظام" به ۱ سال حبس تعزیری محکوم نمودند و به همین دلیل ۵ سال حبس تعلیقی قبلی وی نیز به مورد اجرا در آمد.
منبع: خبرگزاری هرانا

محرومیت شبنم و فرزاد مدد‌زاده از ملاقات با یکدیگر


 شبنم و فرزاد مددزاده دو زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین و رجایی شهر از ملاقات یکدیگر در زندان محروم هستند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این دو زندانی سیاسی که رابطه خواهر و برادری با هم دارند بر اساس قوانین سازمان زندان‌ها می‌بایست هر ماه امکان ملاقات با یکدیگر را داشته باشند اما این امر با کارشکنی مسئولین زندان اوین و رجایی شهر کرج صورت نمی‌گیرد.
یکی از بستگان این دو زندانی سیاسی به گزارشگر هرانا گفت: "هیچ عفوی شامل حال ایشان نشده و تقاضای عفو هم نکرده‌اند. فرزاد و شبنم طبق قرار قبلی محکومیتشان در تاریخ ۳ بهمن ماه به پایان خواهد رسید و ما امیدواریم مسئولین در روند آزادی ایشان کارشکنی نکنند."
شبنم مددزاده نایب دبیر شورای تهران دفتر تحکیم وحدت و عضو انجمن اسلامی دانشگاه تربیت معلم کرج است که از تاریخ یکم اسفند ماه ۱۳۸۷به همراه برادرش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
ایشان از سوی دادگاه انقلاب هریک به پنج سال حبس تعزیری محکوم شدند و تا به امروز از حق داشتن مرخصی محروم بوده‌اند.
منبع:گزارشگران هرانا

رنجنامه کشیش فرشید فتحی درباره شکنجه های روحی در بازداشتگاه

.
"فرشید فتحی" از نوكیشان مسیحی که توسط دادگاه انقلاب تهران به شش سال حبس محكوم شده است در یادداشتی که به تازه گی از وی منتشر شده از شکنجه های شدید روحی و تحت فشار بودن خود توسط ماموران و بازجویان خبر داد.
 "فرشید فتحی" از نوکیشان و فعالین مسیحی است که دوران محکومیت 6 ساله خود را در زندان اوین می گذارند، وی در رنج نامه خود خبر داده که در زندان با شکنجه‌های شدید روحی قرار گرفته و برای تحت فشارقرار دادن وی درباره بازداشت همسر و سکته پدرش اخبار دروغ به او گفته شده است.
این زندانی عقیدتی، که فارغ‌التحصیل در رشته الهیات مسیحی است در پنجم دی ماه سال 1389 ( ۲۶ دسامبر ۲۰۱۰) توسط وزارت اطلاعات بازداشت و به بند 209 وزارت اطلاعات منتقل گردید. " فرشید" یک سال از دوران بازداشت خود را بلاتکلیف در بند 209 وزارت اطلاعات گذارند و نزدیک به 5 ماه نیز در سلول انفرادی بود.
"فرشید" متولد ۱۳۵۸ ( ۱۹۷۹میلادی) دارای دو فرزند می باشد وی در تاریخ 15 بهمن  1390 به اتهام « برعهده داشتن سمت مسئول ارشد سازمان های خارجی در ایران و تهیه وجه مالی برای این سازمان ها» در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محاکمه و مجموعن به 6 سال حبس تعزیری محکوم می گردد. اگر چه با وجوداعتراضات از سوی گروه های مدافع حقوق مسیحیان و گروه های کلیسایی اما حکم شش سال زندان در دادگاه تجدید نظر نیز تایید شد.

پارلمان اروپا خواستار آزادی "کشیش سعید عابدینی" شد

.

پارلمان اروپا از ایران خواسته است تا سعید عابدینی کشیش ایرانی‌‌تبار ساکن آمریکا را که به جرم تاسیس کلیساهای زیر زمینی در ایران زندانی است آزاد کند.
 به گزارش صدای امریکا خبرگزاری فرانسه خبر داد، اعضای پارلمان اروپا روزپنجشنبه در قطعنامه ای گفتند سعید عابدینی، که از اسلام به مسحیت گروید، و نیز تمام کسانی که به دلیل باورهای مذهبی شان زندانی شده اند، باید بی درنگ آزاد شوند.در قطعنامه گفته می شود این نگرانی وجود دارد که ممکن است عابدینی در زندان  «زیر خشونت جسمی و روانی» قرار گرفته باشد.در شهریور سالجاری شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران بدون توجه به ایراداتی که به دادنامه بدوی صادره از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران وارد بود، رای دادگاه بدوی را عینن تایید کرد؛ بنابراین کشیش سعید عابدینی به هشت سال حبس قطعی محکوم شده است.»پیش از این نیز بیش از ۸۰ نماینده کنگره آمریکا از جان کری وزیر خارجه ایالات متحده خواستند که برای آزادی این کشیش ایرانی-آمریکایی از هیچ تلاشی دریغ نکند.
وزارت خارجه آمریکا هم پیشتر با ابراز نگرانی از سرنوشت سعید عابدینی خواستار آزادی وی شده بود.
کشیش سعید عابدینی در جریان سفری که «برای بازدید از خانواده و پیگیری تاسیس یک پرورشگاه» به ایران داشته است، از ۵ مهر ماه 1391 در زندان اوین در حبس بوده است. پس از بازداشت " سعید " همسر وی  در این باره گفته بود : « سعید زمانی که در ایران بسر می بُرد با ایمان و گرویدن به مسیحیت از منظر جمهوری اسلامی خود تبدیل به یک مجرم شد».
منبع: صدای امریکا 

Tuesday, October 8, 2013

۱۳ تن از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز احضار شدند


 بیش از ۱۳ تن از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز طی یک ماه گذشته به اداره اطلاعات احضار شده اند.
به گزارش ندای سبز آزادی این دانشجویان به صورت تلفنی به ساختمان پلاک ۱۰۰ اداره اطلاعات شیراز احضار و پس از چند ساعت بازجویی آزاد شده اند.
اکثر دانشجویان احضار شده از فعالان ستاد روحانی در شیراز بوده اند و به آنان تذکر داده شده انتخابات تمام شده و از این پس هر گونه فعالیت غیر قانونی بوده و با آن برخورد خواهد شد.براساس این گزارش حداقل با خانواده ۳ تن از دانشجویان تماس تلفنی گرفته شده و از آنان خواسته شده است که مواظب فرزندان خود باشند.

منبع: ندای سبز آزادی

مدیر مسئول سایت انتخاب بازداشت شد

مصطفی فقیهی، مدیر مسئول سایت انتخاب، صبح روز دوشنبه ۱۵ مهر ماه بازداشت شده است.
به گزارش وبسایت کلمه٬ مصطفی فقیهی، مدیر مسئول سایت انتخاب صبح روز دوشنبه به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی بازداشت شد.
آقای فقیهی هم اکنون به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شده است. سایت انتخاب یکی از سایت های اصلی حامی دکتر حسن روحانی است و از آن به عنوان تریبون غیر رسمی دولت جدید یاد می شود.
منبع: وبسایت کلمه

Sunday, October 6, 2013

دادگاه پرونده ستار بهشتی ۵ آبان برگزار می‌شودبه گفته گیتی ‌پور‌فاضل وکیل خانواده ستار بهشتی، وبلاگ نویسی منتقد دولت ایران که در دوران بازداشت جان سپرد، شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری استان تهران روز پنجم آبان را برای رسیدگی به این پرونده تعیین کرده است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خانم پور فاضل با اشاره به وضعیت این پرونده کلیکگفت: "پرونده مرگ ستار بهشتی به دلیل حدوث اختلاف‌نظر بین دادستانی و بازپرس از یک سو و اختلاف نظر اینجانب و بازپرس از سوی دیگر به دادگاه ارسال شده بود، ولی به این اختلاف نظرها رسیدگی نشده است." ظاهرا قرار است در دادگاه آتی به این اختلاف‌ها رسیدگی شود.
ستار بهشتی، ٣٢ ساله، در آبان‌ماه سال گذشته توسط پلیس فتا، مسئول کشف و پیگیری جرایم سایبری، بازداشت و به دلیل فعالیت هایش در شبکه های اجتماعی، به "اقدام علیه امنیت ملی" متهم شد. او در جریان بازداشت مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت و جان داد و سپس، در گورستان رباط کریم، محل زندگی اش، به خاک سپرده شد.
کمی پس از درگذشت او، گروهی از زندانیان سیاسی ایران که ستار بهشتی مدتی را در کنار آنان در زندان سپری کرده بود، با انتشار نامه‌ای گواهی دادند که ستار بهشتی مورد شکنجه قرار گرفته است.

او خدایه غوغا : شعر از کشیش سپهر

زیر 18 گر ندارد فهم پس چرا مستحق اعدام است!؟

احضار شهروندان خوزستانی به دلیل ارتباط با بهائیان


ماموران اداره‌ی اطلاعات در شهرهای سربندر و ماهشهر با احضار برخی از شهروندان از ایشان تعهد کتبی گرفتند تا با شهروندان بهایی معامله و داد و ستد نکنند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر تعدادی از شهروندان مسلمان ساکن شهرهای سربندر و ماهشهر به ستاد خبری اداره اطلاعات احضار شده و مورد تهدید قرار گرفته اند که نباید با بهاییان ارتباط دوستانه و شغلی داشته باشند.
هم‌چنین در پایان از این افراد تعهد کتبی مبنی بر اینکه دیگر با شهروندان بهایی، داد و ستد و معامله اقتصادی نداشته باشند، گرفته شده است.
قابل ذکر است سال گذشته نیز اداره اطلاعات استان خوزستان در اقدامی مشابه از مراوده مسلمانان با شهروندان بهایی در بعضی شهرهای استان ممانعت بعمل آورده بود.
منبع خبر:مجموع فعالان حقوق بشر در ایران

سید علی خامنه ایی دیکتاتور حیاء کن ،ایران بزرگ را آزاد کن

باز هم انتخابات فرمایشی ،باز هم رای های از پیش تعیین شده ،باز هم بازیچه گرفتن شعور مردم و جوانان!این دور تسلسل تا چه زمانی باید ادامه داشته باشد ؟ چه زمانی ایران شاهد دموکراسی و آزادی خواهد شد ؟ ایران بزرگ بار دیگر شاهد انتخاب شدن یک آخوند مسلمان به عنوان رئیس جمهوری ایران از صندوقهای رای شد.

حسن روحانی: این مرد کیست و چگونه انتخاب شد؟ آیا این انتخابات آزاد بود؟!

حسن روحانی که خود یکی از انقلابیون سال 1357 میباشد با داشتن ایدولوژی اسلامی و حمایت و پشتیبانی از انقلاب اسلامی و خط مشئی بنیانگذار رژیم فاشیستی اسلامی آیت الله خمینی در دوران ریاست جمهوری آخوند بزک شده سید محمد خاتمی ، مسئول تیم مذاکره کننده انرژی هسته ای بود که توانست برای رژیم اسلامی ایران در برابر فشارهای جامعه جهانی زمان خریداری کند.
اما چگونه انتخاب شدن این فرد در همان حلقه بین بد و بدتر برای مردم در بین کاندیدهای انتخاباتی یک سنت همیشگی بوده بدین شرح که در طی 35 سال گذشته از عمر رژیم اسلامی ایران دنیا شاهد انتخابات فرمایشی و مهندسی شده از پیش بوده، انتخاباتی که افرادی از دایره حلقه های خودی مسلمانان انقلابی فیلتر شده و با چراغ سبز نشان دادن عوامل اطلاعاتی و امنیتی و شورای نکهبان به مرحله مبارزات انتخاباتی رسیده که نویسنده ذکر کند اگر فردی از یک چنین فیلترهای عبور کرده ولی تا زمانی که رهبری رژیم اسلامی سید علی خامنه ایی دستور به تنضیف رئیس جمهوری نداده فرد انتخاب شده حق ریاست جمهوری نداشته که از این رو می توان به انتخابات سال 1388 اشاره کرد مبنی بر سرکوب میر حسین موسوی و 
  طرفدارانش

خبرهای همیشگی بد و بد و بد ............

تو این مدت که از اخبار و رسانه ها دور بودم، یک مرور چندین ماهه کردم خبرها را به غیر از عید نوروز 1392 و خبرهای همچون موفقیت دختران ورزشکار و ناامید کردن آنها از گرفتن مدال مابقی خبرها مثل همیشه ناگوار بوده . خبرهای همچون بازداشت فعالین سیاسی و عقیدتی ، شکنجه ، احکام سنگسار، محرومیت از تحصیل ، یورش نیروهای امنیتی به منازل فعالین
ضرب و شتم جوانان توسط بسیج و غیرو.......... تنها خبر جالب انتخاب شدن حسن روحانی بود که گویا همه فکر میکردند با ریاست جمهوری آمریکا دیدار کند که بصورت تلفنی صورت گرفته

Saturday, October 5, 2013

از صمیم‌ قلب‌ بر او توكل‌ كردم‌ و او مرا یاری‌ كرد. از این‌ رو، دلم‌ شاد است‌ و با سرود از او تشكر می‌نمایم‌

با درود به تمامی خوانندگان وبلاگم .خوشحال هستم که پس از گذشت مدتی طولانی و نجات توسط نجات دهنده بشریت عیسی مسیح میتوانم بار دیگر برای شما هموطنانم بنویسم و پایه های استبداد و دیکتاتوری را به لرزه درآورم.
حسام عطارزاده طوسی
یکشنبه 14مهر1392